1192A-BLK-MATTE-100
Belden
Shielded Multi-Conductor Cable Braid Polyethylene 4Conductors 24AWG 6.22mm 100VAC Black Polyvinyl Chloride 30.48m
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 1192ABLKMATTE100
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Belden
  • Part No:
    1192A-BLK-MATTE-100
  • Alias/AKA:
    1192A-B59100
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Number of Conductors:
    4
  • Conductor Material:
    Bare Copper
  • Cable Length:
    30.48 m
  • Maximum Current Rating:
    2.9 A