BFC246705224
BC Components
Cap Film 0.22uF 100V PET 5% (12.5 X 4.5 X 13.6mm) Radial 10mm 105°C Loose
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: BFC246705224
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    BC Components
  • Part No:
    BFC246705224
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dielectric:
    PET
  • Voltage:
    100,63 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    0.22 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    12.5 x 4.5 x 13.6 mm