BFC237011104
BC Components
Cap Film 0.1uF 63V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5.08mm 100°C Automotive Loose
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: BFC237011104
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    BC Components
  • Part No:
    BFC237011104
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dielectric:
    PET
  • Voltage:
    63,40 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    0.1 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    7.2 x 2.5 x 6.5 mm