IFRM12P3704/L
Baumer Electric
Inductive proximity switch - Flush mounting type – Sensing distance Sn 4 mm - Output indicator LED red - [10 - 30] VDC – 10 mA ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Inductive proximity switch - Flush mounting type – Sensing distance Sn 4 mm - Output indicator LED red - [10 - 30] VDC – 10 mA - Brass nickel plated - Cylindrical threaded - Dimension 12 mm - Housing length 50 mm – 2 meters Cable - PNP -NC - PBT sensing f