IFFK10E9101
Baumer Electric
Inductive sensor NAMUR - Non flush mounting type – Sensing distance Sn 2 mm - [5 - 30] VDC – 10 mA - PBT - Rectangular - Dimen ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Inductive sensor NAMUR - Non flush mounting type – Sensing distance Sn 2 mm - [5 - 30] VDC – 10 mA - PBT - Rectangular - Dimension 10 mm - Housing length 27.8 mm - Spade lug 4.8 x 0.5 mm