FZDK10P5101
Baumer Electric
Diffuse Sensor 4-Pin
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Diffuse Sensor 4-Pin
Search Keywords: FZDK10P5101
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Baumer Electric
  • Part No:
    FZDK10P5101
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Output Type:
    N/A
  • Minimum Operating Supply Voltage:
    10 V
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    30 V
  • Operating Temperature:
    -25 to 65 °C
  • Dimension:
    33.7 x 14 x 12 mm