FEG12.24.45
Baumer Electric
Through beam sensor – Fork and angle sensor - Light operate - Size 41 mm (L) x 12 mm (W) x 25 mm (H) – Cable length 2 meters – ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Through beam sensor – Fork and angle sensor - Light operate - Size 41 mm (L) x 12 mm (W) x 25 mm (H) – Cable length 2 meters – [4.5 to 30 ] VDC – Rectangular - 24 mA – 3 pin – Brass nickel plated - PNP - Wavelength 935 ƞm