SR295E104MAA
AVX
Cap Ceramic 0.1uF 50V Z5U 20% Radial 2.54mm 85°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SR295E104MAA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    AVX
  • Part No:
    SR295E104MAA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    0.1 uF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Package/Case:
    N/R
  • Tolerance:
    20 %