SR291A221JAA
AVX
Cap Ceramic 220pF 100V C0G 5% Radial 2.54mm 125°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SR291A221JAA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    AVX
  • Part No:
    SR291A221JAA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    220 pF
  • Voltage:
    100 VDC
  • Package/Case:
    N/R
  • Tolerance:
    5 %