SA102A100JAR
AVX
Cap Ceramic 10pF 200V C0G 5% Axial 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SA102A100JAR
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    AVX
  • Part No:
    SA102A100JAR
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    10 pF
  • Voltage:
    200 VDC
  • Package/Case:
    N/R
  • Tolerance:
    5 %