CR10-1003F-T
AVX
Res Thick Film 0603 100K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CR101003FT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    AVX
  • Part No:
    CR10-1003F-T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Power Rating:
    0.063 (1/16) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0603
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C