CK06BX103M
AVX
Cap Ceramic 0.01uF 200V X7R 20% Radial 5.08mm 125°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CK06BX103M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    AVX
  • Part No:
    CK06BX103M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    0.01 uF
  • Voltage:
    200 VDC
  • Package/Case:
    N/R
  • Tolerance:
    20 %