5AU560JCJCA
AVX
Cap Ceramic 56pF 4000V C0G 5% (12 X 5mm) Radial 10mm 125°C Cardboard Strip
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 5AU560JCJCA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    AVX
  • Part No:
    5AU560JCJCA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    56 pF
  • Voltage:
    4000,440 VDC|VAC
  • Package/Case:
    N/R
  • Tolerance:
    5 %