08055A681GAT2A
AVX
Cap Ceramic 680pF 50V C0G 2% SMD 0805 125°C Paper T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 08055A681GAT2A
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    AVX
  • Part No:
    08055A681GAT2A
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    680 pF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Package/Case:
    0805
  • Tolerance:
    2 %