06035C471MAT2A
AVX
Cap Ceramic 470pF 50V X7R 20% SMD 0603 125°C Paper T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 06035C471MAT2A
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    AVX
  • Part No:
    06035C471MAT2A
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    470 pF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Package/Case:
    0603
  • Tolerance:
    20 %