SLPHPB50BSO1
Amphenol I/O
SurLok Plus® Gen 2.0 1500V DC Right Angle Plug - 8.0mm Contact Dia. - 200A - 50mm² Cable Size - 20° Keyway - Sealed - Cable Mo ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
SurLok Plus® Gen 2.0 1500V DC Right Angle Plug - 8.0mm Contact Dia. - 200A - 50mm² Cable Size - 20° Keyway - Sealed - Cable Mount - Orange.