- NPI-19B-030AV
NPI-19B-030AV
Amphenol Advanced Sensors/Nova Sensor
Pressure Sensor - Absolute - 0 to 30 PSI - Unamplified output, compensated - Wheatstone bridge - 0 mV to 100 mV - 10 to 15 ...
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Pressure Sensor - Absolute - 0 to 30 PSI - Unamplified output, compensated - Wheatstone bridge - 0 mV to 100 mV - 10 to 15 VDC - -40°C to 125°C - Cylinder, metal - Flex Cable - Threaded Port - Male 1/2" (12.7mm) UNF