- NPH-8-100DH
NPH-8-100DH
Amphenol Advanced Sensors/Nova Sensor
Pressure Sensor - Differential - -100 to 100 kPa - Unamplified output, compensated - Wheatstone bridge - 0 mV to 100 mV - 1 ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Pressure Sensor - Differential - -100 to 100 kPa - Unamplified output, compensated - Wheatstone bridge - 0 mV to 100 mV - 1.5 mA - -40°C to 125°C - TO-8 - Pin (Through hole) - Barbless Port - Male 0.19" (4.83mm) tube, dual