- NPA-100B-015D
NPA-100B-015D
Amphenol Advanced Sensors/Nova Sensor
Pressure Sensor - Differential - -15 to 15 PSI - Unamplified output, uncompensated - Wheatstone bridge - -133 mV to 133 mV ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Pressure Sensor - Differential - -15 to 15 PSI - Unamplified output, uncompensated - Wheatstone bridge - -133 mV to 133 mV - 1 mA - -40°C to 125°C - SOIC-14 - Gull Wing (SMD) - Barbed Port - Male 0.12" (3mm) tube, dual