- A1545.16.14
A1545.16.14
American Electrical
Cable Gland - 0.335" (8.50mm) to 0.551" (14.00mm) Cable Diameter Range - PG16 Thread - 0.886" (22.5mm) Panel Hole Size - Seali ...
Description
Cable Gland - 0.335" (8.50mm) to 0.551" (14.00mm) Cable Diameter Range - PG16 Thread - 0.886" (22.5mm) Panel Hole Size - Sealing Ring - IP68 - Black.