MC-100A-DC24V
Altech
Electromechanical Relay 24VDC 100A 3PST-NO Flange Contactor Relay
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MC100ADC24V
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Altech
  • Part No:
    MC-100A-DC24V
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    KR
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Maximum Current Rating:
    100 A
  • Contact Arrangement:
    3PST-NO
  • DC Coil Voltage:
    24 V