80NH00AM-6
Altech
Fuse NH Fast Acting 80A 660V Holder Pin 52 X 28 X 42.5mm
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 80NH00AM6
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Altech
  • Part No:
    80NH00AM-6
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    SI
  • ECCN:
    EAR99
    3
  • Type:
    NH
  • Fuse Size:
    52 x 28 x 42.5 mm
  • Acting:
    Fast
  • Current Rating:
    80 A
  • Maximum AC Voltage Rating:
    660 V