6C10X38AM
Altech
Fuse Midget Fast Acting 6A 500V Holder Cartridge 10 X 38mm
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 6C10X38AM
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Altech
  • Part No:
    6C10X38AM
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    SI
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Type:
    Midget
  • Fuse Size:
    10 x 38 mm
  • Acting:
    Fast
  • Current Rating:
    6 A
  • Maximum AC Voltage Rating:
    500 V