125NH1GR-6
Altech
Fuse NH 125A 660V Holder Pin 65 X 29 X 42mm
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 125NH1GR6
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Altech
  • Part No:
    125NH1GR-6
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    DE
  • ECCN:
    EAR99
    3
  • Type:
    NH
  • Fuse Size:
    65 x 29 x 42 mm
  • Acting:
    N/A
  • Current Rating:
    125 A
  • Maximum AC Voltage Rating:
    660 V