1551-SLATE-1000
Alpha Wire
Hook-up Wire 22AWG 1.63mm Tinned Copper - Slate - 1000V - 30.48m (100ft)/Spool
Description +
Search Keywords: 1551SLATE1000
  • Part No:
    1551-SLATE-1000
  • Alias/AKA:
    1551-SL001
    EAR99
    1
  • Size:
    22 AWG
  • Bunch Stranding:
    7x30
  • Cable Diameter:
    1.63 mm
  • Maximum Voltage Rating:
    1000 V
  • Operating Temperature:
    -40 to 80 °C