1550-YELLOW-1000
Alpha Wire
Hook-up Wire 24AWG 1.5mm Tinned Copper - Yellow - 1000VAC - 304.8m (1000ft)/Spool
Description +
Search Keywords: 1550YELLOW1000
  • Part No:
    1550-YELLOW-1000
  • Alias/AKA:
    1550-YL001
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Size:
    24 AWG
  • Bunch Stranding:
    7x32
  • Cable Diameter:
    1.5 mm
  • Maximum Voltage Rating:
    1000 VAC
  • Operating Temperature:
    -40 to 80 °C