F1206FA8000V024TM
AEM INC.
SMD Fuse - Fast Acting - 8.00A - Max 24VDC - 1206 - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: F1206FA8000V024TM
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    AEM INC.
  • Part No:
    F1206FA8000V024TM
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Type:
    Chip6209
  • Acting:
    Fast6186
  • Current Rating:
    8 A
  • Maximum AC Voltage Rating:
    N/A
  • Maximum DC Voltage Rating:
    24 V