SU201M-K10
ABB
Circuit Breaker Miniature 1Pole 10A
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SU201MK10
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    ABB
  • Part No:
    SU201M-K10
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • COO:
    DE
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Miniature
  • Voltage Rating:
    277,48 VAC|VDC
  • Number of Poles:
    1
  • Current Rating:
    10 A
  • Terminal Design:
    Screw
  • Operating Temperature:
    -25 to 55 °C