SM7745HV-50.0M-T250
Pletronics
Oscillator XO 50MHz ±50ppm 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin CLLCC SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SM7745HV500MT250
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Pletronics
  • Part No:
    SM7745HV-50.0M-T250
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Type:
    Crystal Oscillator
  • Supplier Package:
    CLLCC
  • Load Capacitance:
    15 pF
  • Operating Temperature:
    -10 to 70 °C
  • Maximum Symmetry:
    55 %
  • Standard Frequency:
    50 MHz
  • Frequency Stability:
    ±50 ppm