PTC15RV15-472A2020-E
Piher-Amphenol
15mm Rotary Potentiometer - Cermet - 4,7K Ohm ±10% - 0.25W - Linear Taper - Horizontal Adjust - Through Hole - Bulk - brass le ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
15mm Rotary Potentiometer - Cermet - 4,7K Ohm ±10% - 0.25W - Linear Taper - Horizontal Adjust - Through Hole - Bulk - brass leads - long life