PTC15NV15-223A2020
Piher-Amphenol
15mm Rotary Potentiometer - Cermet - 22K Ohm ±20% - 0.25W - Linear Taper - Horizontal Adjust - Through Hole - Bulk - brass lea ...
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
15mm Rotary Potentiometer - Cermet - 22K Ohm ±20% - 0.25W - Linear Taper - Horizontal Adjust - Through Hole - Bulk - brass leads