PTC15LV02-503A2020
Piher-Amphenol
15mm Rotary Potentiometer - Cermet - 50K Ohm ±20% - 0.25W - Linear Taper - Horizontal Adjust - Through Hole - Bulk - brass lea ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
15mm Rotary Potentiometer - Cermet - 50K Ohm ±20% - 0.25W - Linear Taper - Horizontal Adjust - Through Hole - Bulk - brass leads