PTC10YV13-253A2020-16NE
Piher-Amphenol
10mm Cermet Potentiometer - Through Hole - Vertical Adjust - 25K Ohm - Logarithmic Taper - 0.33W - 20% Bulk -40° to +90°C - in ...
Description +
10mm Cermet Potentiometer - Through Hole - Vertical Adjust - 25K Ohm - Logarithmic Taper - 0.33W - 20% Bulk -40° to +90°C - inserted knob fig 16