PTC10LV10-103A2020-PM
Piher-Amphenol
10mm Cermet Potentiometer - Through Hole - Vertical Adjust - 10K Ohm - Linear Taper - 0.33W - 20% Bulk -40° to +90°C - wiper a ...
Description +
10mm Cermet Potentiometer - Through Hole - Vertical Adjust - 10K Ohm - Linear Taper - 0.33W - 20% Bulk -40° to +90°C - wiper at half position