PTC10LV10-103A1010
Piher-Amphenol
10mm Rotary Potentiometer - Cermet - 10K Ohm - 10% - 0.33W - Linear Taper - Horizontal Adjust - Through Hole - Bulk -40 to 90° ...
Description +
10mm Rotary Potentiometer - Cermet - 10K Ohm - 10% - 0.33W - Linear Taper - Horizontal Adjust - Through Hole - Bulk -40 to 90°C