PTC10KV10-102A2020-PM
Piher-Amphenol
10mm Cermet Potentiometer - Through Hole - Vertical Adjust - 1K Ohm - Linear Taper - 0.33W - 20% Bulk -40° to +90°C - wiper at ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
10mm Cermet Potentiometer - Through Hole - Vertical Adjust - 1K Ohm - Linear Taper - 0.33W - 20% Bulk -40° to +90°C - wiper at half position