PT15NV15-225A2020
Piher-Amphenol
15mm Rotary Potentiometer - Carbon - 2,2M Ohm ±20% - 0.25W - Linear Taper - Vertical Adjust - Through Hole - Bulk - brass lead ...
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
15mm Rotary Potentiometer - Carbon - 2,2M Ohm ±20% - 0.25W - Linear Taper - Vertical Adjust - Through Hole - Bulk - brass leads