PT15NV02-224A1010
Piher-Amphenol
15mm Rotary Potentiometer - Carbon - 220K Ohm ±10% - 0.25W - Linear Taper - Vertical Adjust - Through Hole - Bulk - brass lead ...
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
15mm Rotary Potentiometer - Carbon - 220K Ohm ±10% - 0.25W - Linear Taper - Vertical Adjust - Through Hole - Bulk - brass leads