PT15NH05-255A3030
Piher-Amphenol
15mm Rotary Potentiometer - Carbon - 2,5M Ohm ±30% - 0.25W - Linear Taper - Horizontal Adjust - Through Hole - Bulk - brass le ...
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
15mm Rotary Potentiometer - Carbon - 2,5M Ohm ±30% - 0.25W - Linear Taper - Horizontal Adjust - Through Hole - Bulk - brass leads