PT15NH05-225A3030-I
Piher-Amphenol
15mm Rotary Potentiometer - Carbon - 2,2M Ohm ±30% - 0.25W - Linear Taper - Horizontal Adjust - Through Hole - Bulk - brass le ...
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
15mm Rotary Potentiometer - Carbon - 2,2M Ohm ±30% - 0.25W - Linear Taper - Horizontal Adjust - Through Hole - Bulk - brass leads - non- flammable material