PT15NH05-105A1010-E-S
Piher-Amphenol
15mm Rotary Potentiometer - Carbon - 1M Ohm ±10% - 0.25W - Linear Taper - Horizontal Adjust - Through Hole - Bulk - long life
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +