PT10YV10-473A2020-5
Piher-Amphenol
10mm Carbon Potentiometer - Through Hole - Vertical Adjust - 47k Ohm - Linear Taper - 0.15W - 20% Bulk - brass leads - knob i ...
Description +
10mm Carbon Potentiometer - Through Hole - Vertical Adjust - 47k Ohm - Linear Taper - 0.15W - 20% Bulk - brass leads - knob inserted Fig5