PT10YV10-102A2020-5-C
Piher-Amphenol
10mm Carbon Potentiometer - Through Hole - Vertical Adjust - 1k Ohm - Linear Taper - 0.15W - 20% Bulk - brass leads - knob ins ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
10mm Carbon Potentiometer - Through Hole - Vertical Adjust - 1k Ohm - Linear Taper - 0.15W - 20% Bulk - brass leads - knob inserted Fig5