PT10MV11-225A1010-I
Piher-Amphenol
10mm Carbon Potentiometer - Through Hole - Vertical Adjust - 2,5M Ohm - Linear Taper - 0.15W - 10% Bulk - brass leads - non-fl ...
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
10mm Carbon Potentiometer - Through Hole - Vertical Adjust - 2,5M Ohm - Linear Taper - 0.15W - 10% Bulk - brass leads - non-flammable materials