PT10MV10-502A1010-PM-S
Piher-Amphenol
10mm Carbon - Through Hole - Potentiometer - Vertical Adjust - 5K Ohm - Linear Taper - 0.15W - 10% Bulk - brass leads - wiper ...
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
10mm Carbon - Through Hole - Potentiometer - Vertical Adjust - 5K Ohm - Linear Taper - 0.15W - 10% Bulk - brass leads - wiper at half position