PT10MV10-473A2020
Piher-Amphenol
10mm Carbon Potentiometer - Through Hole - Vertical Adjust - 47k Ohm ±20% - Linear Taper - 0.15W - Bulk - brass leads
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +