PT10MH10-503A1010-E-PM-S
Piher-Amphenol
10mm Carbon Potentiometer - Through Hole - Horizontal Adjust - 50K Ohm ±10% - Linear Taper - 0.15W - Bulk - long life - wiper ...
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
10mm Carbon Potentiometer - Through Hole - Horizontal Adjust - 50K Ohm ±10% - Linear Taper - 0.15W - Bulk - long life - wiper at half position