PT10MH01-103A2020-I-PM-S
Piher-Amphenol
10mm Carbon - Through Hole - Potentiometer - Horizontal Adjust - 10k Ohm - Linear Taper - 0.15W - 20% Bulk - non-flammable mat ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
10mm Carbon - Through Hole - Potentiometer - Horizontal Adjust - 10k Ohm - Linear Taper - 0.15W - 20% Bulk - non-flammable material - wiper at half position