PT10LV10-501A2020
Piher-Amphenol
10mm Carbon - Through Hole - Potentiometer - Vertical Adjust - 500 Ohm - Linear Taper - 0.15W - 20% Bulk - brass leads
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +