PT10LV10-103A1010
Piher-Amphenol
10mm Carbon Potentiometer - Through Hole - Vertical Adjust - 10k Ohm - Linear Taper - 0.15W - 10% Bulk - brass leads
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +